O nás         Stáhnout          Blog         Kontakt
banner-bg POŽÁDEJTE O NABÍDKU

Custom Sheet Molding Compound (SMC) pro průmyslové aplikace

SMC receptury specifické pro použití pro elektrické, automobilové, infrastrukturní, sanitární a konstrukční lisované díly.

Přizpůsobte stávající specifikaci SMC nebo přizpůsobte složení pro požadovaný mechanický, elektrický, nehořlavý, povrchový a lisovací výkon.
ZAŠLETE SVÉ AKTUÁLNÍ TDS
banner-mobil (1)

Možnosti SMC pro požadavky specifické pro aplikaci

 

Vlastní formulace

 
čára
 
Přizpůsobte se stávající specifikaci SMC nebo vyviňte složení specifické pro aplikaci na základě požadavků na výkon a tvarování.
  

 

Vyztužení skleněnými vlákny

 
čára
 
Obsah skelných vláken je k dispozici až do 50 % hm. pro vybrané vysoce pevné strukturální SMC formulace.
  

 

Nízké smrštění

 
čára
 
Dostupné formulace s nízkým smršťováním pro rozměrovou stabilitu a přesné lisování.
  

 

Zpomalovač hoření

 
čára
 
Vybrané třídy zpomalující hoření SMC jsou určeny pro výkon UL94 V-0, podléhají ověření jakosti a zkušebních podmínek.
  

 

Elektrický výkon

 
čára
 
Pro izolační výkon, odpor vedení a odolnost proti oblouku jsou k dispozici receptury elektrické kvality.
  

Jak vyrobit lisovací hmotu na plech?

Sheet Molding Compound (SMC) je termosetový kompozit vyztužený skelnými vlákny připravený k lisování, dodávaný ve formě desek a zpracovávaný převážně lisováním za tepla.
Kombinuje termosetový pryskyřičný systém s vyztužením ze skelných vláken a dalšími součástmi složení k výrobě opakovatelných lisovaných kompozitních dílů.
SMC se vybírá podle hotové aplikace. Elektrická izolace, venkovní komponenty, díly vozidel třídy A a lehké komponenty vyžadují různé rovnováhy mezi pevností, hustotou, smrštěním, chováním plamene a kvalitou povrchu.

Vyberte si správné SMC pro vaši aplikaci

Různé lisované díly vyžadují různé kombinace mechanického výkonu, elektrických vlastností, kvality povrchu, hustoty a rozměrové stability. Začněte se svou aplikací a určete nejvhodnější referenční třídu SMC.

Epoxid SMC s vysokou pevností

 
UMÍSTĚNÍ APLIKACE
Epoxid / vysoký mechanický výkon
 
REFERENČNÍ STUPEŇ
JLONSMC1001

Outdoor SMC odolný proti povětrnostním vlivům

 
UMÍSTĚNÍ APLIKACE
Venkovní díly odolné proti povětrnostním vlivům
 
REFERENČNÍ STUPEŇ
JLONSMC2001

Elektrické a nehořlavé SMC

 
UMÍSTĚNÍ APLIKACE
Elektrický / nehořlavý
 
REFERENČNÍ STUPEŇ
JLONSMC5004

Ustájení a přeprava vozidel SMC

 
UMÍSTĚNÍ APLIKACE
Kryty vozidel / ozdobné díly
   
REFERENČNÍ STUPEŇ
JLONSMC6001

Nádrž na vodu WRAS SMC

 

UMÍSTĚNÍ APLIKACE

Pro sekční a smontované panely vodních nádrží.
   
REFERENČNÍ STUPEŇ
JLONSMC6006SX

Vysoce mechanické SMC pro místní vyztužení

 
UMÍSTĚNÍ APLIKACE
Lokální vyztužení / vysoce mechanické díly
 
REFERENČNÍ STUPEŇ
JLONSMC6006W

Třída-A Low-Shrink SMC

 
UMÍSTĚNÍ APLIKACE
Konstrukční / velké díly vozidla třídy A
 
REFERENČNÍ STUPEŇ
JLONSMC6008A4

Sanitární a stavební SMC

 
UMÍSTĚNÍ APLIKACE
Sanitární / stavební díly
   
REFERENČNÍ STUPEŇ
JLONSMC8004

Lehký SMC s nízkou hustotou

 
UMÍSTĚNÍ APLIKACE
Lehké aplikace
 
REFERENČNÍ STUPEŇ
JLONSMC9009

Typické technické údaje SMC od společnosti Applicationa

Referenční stupeň

Umístění aplikace

GF

Hustota

Srážení

Klíčová funkce

JLONSMC1001

Epoxid / vysoký mechanický výkon

45 %

1.80

0,10 %

Epoxidový systém; pevnost v tahu 160 MPa; ohyb 320 MPa

JLONSMC2001

Venkovní díly odolné proti povětrnostním vlivům

25 %

1.75

0,15 %

Vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům; venkovní hmatová dlažba

JLONSMC5004

Elektrický / nehořlavý

25 %

1.75

0,15 %

Vysoká retardace hoření, nízká kouřivost, elektrická izolace

JLONSMC6001

Kryty vozidel / ozdobné díly

20 %

1.82

0,10 %

Krabice na vozidla, ozdobné a drobné díly

JLONSMC6006SX

Sekční panely vodní nádrže

35 %

1.78

0,10 %

WRAS-certifikovaná třída vodní nádrže

JLONSMC6006W

Lokální vyztužení / vysoce mechanické díly

28 %

1.75

0,10 %

Místní zesílení; náraz 100 kJ/m²

JLONSMC6008A4

Konstrukce vozidla třídy A / velké díly

30 %

1.87

0,05 %

Povrch třídy A + nízké smrštění

JLONSMC8004

Sanitární / stavební díly

20 %

1.85

0,05 %

Vysoký lesk; odolnost proti poškrábání a skvrnám

JLONSMC9009

Lehké aplikace

30 %

1.45

0,05 %

Formulace s nízkou hustotou

Používáte již materiál SMC? Můžeme zkontrolovat vaši specifikaci.

Nejrychlejší způsob, jak určit vhodný výchozí bod SMC, je začít s vaší hotovou komponentou a aktuální specifikací materiálu.

Pošlete nám svůj stávající SMC TDS, specifikaci materiálu nebo výkres lisovaného dílu. JLON může porovnat požadavky s dostupnými referenčními recepturami SMC a přezkoumat směr složení tam, kde je potřeba úprava.
Co poslat
  • Aktuální SMC TDS nebo specifikace materiálu
  • Hotový komponent a aplikace
  • Kritické cílové vlastnosti
  • Rozměry dílu nebo výkres
  • Stávající podmínky formování
  • Tisková informace
  • Zkušební množství
  • Odhadovaná roční poptávka
  • Cílový trh
  • Požadované certifikace

Epoxid SMC s vysokou pevností

JLONSMC1001

JLONSMC1001 je založen na epoxidovém systému a je určen pro aplikace vyžadující vysoký mechanický výkon. Mezi dodávanými referenčními druhy má nejvyšší hodnoty pevnosti v tahu a pevnosti v ohybu.

Vlastnictví

Hodnota

Testovací metoda

Systém pryskyřice

Epoxidový systém

Dodavatel TDS

Obsah skleněných vláken

45 %

GB/T 15568

Teplota odklonu tepla

>=200 °C

GB/T 1634

Srážení

0,10 %

GB/T 15568

Absorpce vody

<=0,2 %

GB/T 1462

Pevnost v tahu

160 MPa

GB/T 1447

Pevnost v ohybu

320 MPa

GB/T 1449

Rázová síla

90 kJ/m²

GB/T 1451

Hustota

1,80 g/cm³

GB/T 1463

Klasifikace plamene

V0

UL94

Best Fit
* Vysoce mechanicky výkonné lisované díly
* Konstrukční komponenty, kde je prioritou vyšší pevnost v tahu a ohybu
* Projekty vyžadující referenční složení SMC na bázi epoxidu

Outdoor SMC odolný proti povětrnostním vlivům

JLONSMC2001

JLONSMC2001 je v dodaném TDS popsán jako vysoce odolný SMC pro venkovní díly. Její referenční aplikací je venkovní hmatová dlažba.
Typické aplikace
* Venkovní hmatová dlažba
* Venkovní lisované komponenty vyžadující odolnost proti povětrnostním vlivům jakosti SMC
* Části infrastruktury podléhají ekologickým požadavkům zákazníka

Vlastnictví

Hodnota

Testovací metoda

Obsah skleněných vláken

25 %

GB/T 15568

Teplota odklonu tepla

>=200 °C

GB/T 1634

Srážení

0,15 %

GB/T 15568

Absorpce vody

<=0,2 %

GB/T 1462

Pevnost v tahu

70 MPa

GB/T 1447

Pevnost v ohybu

170 MPa

GB/T 1449

Rázová síla

70 kJ/m²

GB/T 1451

Hustota

1,75 g/cm³

GB/T 1463

Elektrické a nehořlavé SMC

JLONSMC5004

RXSMC5004 je vysoce nehořlavý, nízkokouřový SMC vyvinutý pro aplikace elektrické izolace. Dodávaný TDS identifikuje jako hlavní aplikace izolované železniční podpěry metra, elektrické izolační díly a související elektrické komponenty.
Proč je tato třída vhodná pro elektrické aplikace
* Klasifikace plamene UL94 V0 je uvedena v dodaném TDS.
* Elektrická pevnost je specifikována na >=12 kV/mm.
* Odolnost proti oblouku je specifikována na >=180 sekund.
* Index trasovacího odporu je specifikován při >=600 V.
* Izolační odpor zůstává specifikovaný i po napuštění vodou.
* Absorpce vody je <=0,2 %, což podporuje elektrické aplikace citlivé na vlhkost.
Vlastnictví Hodnota Testovací metoda

Obsah skleněných vláken

25 %

GB/T 15568

Teplota odklonu tepla

>=200 °C

GB/T 1634

Srážení

0,15 %

GB/T 15568

Absorpce vody

<=0,2 %

GB/T 1462

Pevnost v tahu

75 MPa

GB/T 1447

Pevnost v ohybu

170 MPa

GB/T 1449

Rázová síla

70 kJ/m²

GB/T 1451

Hustota

1,75 g/cm³

GB/T 1463

Dielektrický ztrátový faktor

<=0,015

GB/T 1409

Dielektrická konstanta

4.5

GB/T 1409

Odolnost proti oblouku

>=180 s

GB/T 1411

Elektrická pevnost

>=12 kV/mm

GB/T 1408

Index Tracking Resistance

>=600 V

GB/T 4207

Izolační odpor - normální

>=1,0 x 10^13 ohmů

GB/T 31838

Izolační odolnost - po nasáknutí vodou

>=1,0 x 10^12 ohmů

GB/T 31838

Klasifikace plamene

V0

UL94

Ustájení a přeprava vozidel SMC

JLONSMC6001

JLONSMC6001 je obecný automobilový díl SMC pro lisované kryty, dekorativní komponenty a další menší příslušenství vozidel. Poskytuje vyvážené složení s nízkou srážlivostí s 20% obsahem skleněných vláken.
Typické aplikace
* Kryty vozidel / součásti krabicového typu
* Dekorativní díly vozidel
* Malé lisované příslušenství vozidel

Vlastnictví

Hodnota

Testovací metoda

Obsah skleněných vláken

20 %

GB/T 15568

Teplota odklonu tepla

>=200 °C

GB/T 1634

Srážení

0,10 %

GB/T 15568

Absorpce vody

<=0,2 %

GB/T 1462

Pevnost v tahu

50 MPa

GB/T 1447

Pevnost v ohybu

120 MPa

GB/T 1449

Rázová síla

50 kJ/m²

GB/T 1451

Hustota

1,82 g/cm³

GB/T 1463

Klasifikace plamene

HB

UL94

Nádrž na vodu WRAS SMC

JLONSMC6006SX

JLONSMC6006SX je určen pro sekční panely vodních nádrží. Dodávaný TDS uvádí, že tato třída prošla certifikací WRAS ve Spojeném království.
Typické aplikace
* Sekční / smontované panely vodní nádrže

Vlastnictví

Hodnota

Testovací metoda

Obsah skleněných vláken

35 %

GB/T 15568

Teplota odklonu tepla

>=200 °C

GB/T 1634

Srážení

0,10 %

GB/T 15568

Absorpce vody

<=0,2 %

GB/T 1462

Pevnost v tahu

85 MPa

GB/T 1447

Pevnost v ohybu

200 MPa

GB/T 1449

Rázová síla

90 kJ/m²

GB/T 1451

Hustota

1,78 g/cm³

GB/T 1463

Osvědčení

WRAS - uvedeno v dodaném TDS

Dodavatel TDS

Vysoce mechanické SMC pro místní vyztužení

JLONSMC6006W

JLONSMC6006W je určen pro lokální zpevnění speciálních dílů s vyššími požadavky na mechanický výkon. Mezi dodávanými referenčními druhy poskytuje nejvyšší uvedenou rázovou houževnatost při 100 kJ/m² a pevnost v ohybu 260 MPa.

Vlastnictví

Hodnota

Testovací metoda

Obsah skleněných vláken

28 %

GB/T 15568

Teplota odklonu tepla

>=200 °C

GB/T 1634

Srážení

0,10 %

GB/T 15568

Absorpce vody

<=0,2 %

GB/T 1462

Pevnost v tahu

100 MPa

GB/T 1447

Pevnost v ohybu

260 MPa

GB/T 1449

Rázová síla

100 kJ/m²

GB/T 1451

Hustota

1,75 g/cm³

GB/T 1463

Typické umístění aplikace
* Lokální vyztužení v součástech vyžadujících vyšší mechanický výkon
* Speciální lisované díly, kde je lokálně kritická pevnost nebo odolnost proti nárazu

Třída-A Low-Shrink SMC

JLONSMC6008A4

JLONSMC6008A4 je umístěn pro konstrukční díly vozidel a velké součásti vyžadující kvalitu povrchu třídy A spolu s nízkým smrštěním. Jeho naměřené smrštění je 0,05 %.
Typické aplikace
* Konstrukční díly vozidla
* Velké díly vozidla
* Viditelné lisované díly vyžadující nízké smrštění a umístění povrchu třídy A

Vlastnictví

Hodnota

Testovací metoda

Obsah skleněných vláken

30 %

GB/T 15568

Teplota odklonu tepla

>=200 °C

GB/T 1634

Srážení

0,05 %

GB/T 15568

Absorpce vody

<=0,2 %

GB/T 1462

Pevnost v tahu

75 MPa

GB/T 1447

Pevnost v ohybu

180 MPa

GB/T 1449

Rázová síla

75 kJ/m²

GB/T 1451

Hustota

1,87 g/cm³

GB/T 1463

Umístění povrchu

Kvalita povrchu třídy A

Dodavatel TDS

Sanitární a stavební SMC

JLONSMC8004

JLONSMC8004 je vyvinut pro sanitární umyvadla a podstavce sprchových vaniček. Dodávaný TDS popisuje jakost jako vysoce lesklou, málo se smršťující, odolnou proti poškrábání a skvrnám, takže je vhodná jako základní materiál pro sanitární aplikace vyšší třídy.
Typické aplikace
* Sanitární umyvadla
* Podnože sprchových vaniček
* Jiné lisované sanitární nebo stavební výrobky vyžadující nízké smrštění a vysokou kvalitu povrchu
Vlastnictví Hodnota

Testovací metoda

Obsah skleněných vláken

20 %

GB/T 15568

Teplota odklonu tepla

>=200 °C

GB/T 1634

Srážení

0,05 %

GB/T 15568

Absorpce vody

<=0,2 %

GB/T 1462

Pevnost v tahu

45 MPa

GB/T 1447

Pevnost v ohybu

120 MPa

GB/T 1449

Rázová síla

50 kJ/m²

GB/T 1451

Hustota

1,85 g/cm³

GB/T 1463

Vlastnosti povrchu

Vysoký lesk; dobrá odolnost proti poškrábání a skvrnám

Dodavatel TDS

Lehký SMC s nízkou hustotou

JLONSMC9009

JLONSMC9009 je SMC s nízkou hustotou pro lehké aplikace. Jeho hustota je 1,45 g/cm³, což je nejnižší hodnota mezi dodávanými referenčními druhy.
 
Typické aplikace
* Lehké lisované součásti
* Aplikace, kde je nižší hustota klíčovým požadavkem na výběr materiálu

Vlastnictví

Hodnota

Testovací metoda

Obsah skleněných vláken

30 %

GB/T 15568

Teplota odklonu tepla

>=200 °C

GB/T 1634

Srážení

0,05 %

GB/T 15568

Absorpce vody

<=0,2 %

GB/T 1462

Pevnost v tahu

50 MPa

GB/T 1447

Pevnost v ohybu

130 MPa

GB/T 1449

Rázová síla

70 kJ/m²

GB/T 1451

Hustota

1,45 g/cm³

GB/T 1463

Průvodce lisováním SMC

SMC se zpracovává hlavně lisováním za tepla. Následující hodnoty poskytují výchozí procesní referenci na základě dodaných informací TDS. Skutečné podmínky formování by měly být upraveny podle receptury, geometrie součásti, formy a lisu.

Proces: Příprava náboje SMC → Umístění náboje → Uzavření formy → Komprese a vytvrzování → Deformování → Dokončení a kontrola

Parametr

Odkaz

Doba komprese

Přibližně 1 minuta na 1 mm tloušťky hotového dílu

Horní teplota formy

146–150 °C

Nižší teplota formy

138-142 °C

Stiskněte Force Reference

Přibližně 1000 tun/m² projektované plochy

Technická poznámka: Hodnota 1000 tun/m² je referenční výrobní proces pro odhad lisovací síly, nikoli univerzální vlastnost materiálu. Konečný výběr lisu by měl být zkontrolován podle skutečné projektované plochy, geometrie a požadavků na průtok.

SMC skladování, balení a životnost

Položka

Referenční požadavek

Obal

Hliníková fólie, utěsněná pro snížení propustnosti vzduchu

Skladovací teplota

Pod 25°C

Prostředí

Suché, větrané vnitřní sklady

Sluneční světlo

Vyhněte se přímému slunečnímu záření

Stav balení

Uchovávejte obal uzavřený

Doba použitelnosti

3 měsíce od data výroby za stanovených podmínek

Bezpečnost

Před použitím si přečtěte SDS produktu

Proč zvolit JLON pro Sheet Molding Compound?

 

Výběr třídy podle aplikace

 
čára
 
Vycházíme z lisované součásti a cílíme na výkon místo toho, abychom pro každou aplikaci prosazovali jednu generickou třídu SMC.
     

 

Vlastní kontrola požadavků

 
čára
 
Pokud standardní referenční formulace neodpovídá požadavkům vašeho projektu, zašlete aktuální TDS nebo cílovou specifikaci ke kontrole.
  

 

Nejprve technické údaje

 
čára
 
Před zahájením zkoušky lisování porovnejte obsah skelných vláken, smrštění, absorpci vody, mechanickou výkonnost, hustotu a vlastnosti specifické pro aplikaci.
  

 

Podpora lisování

 
čára
 
Výběr materiálu lze zkontrolovat společně s teplotou formy, dobou lisování, kapacitou lisu, projektovanou plochou a podmínkami formování.
  

 

Více referenčních formulací

 
čára
 
Naše současné portfolio SMC zahrnuje elektrické, vysokopevnostní, povětrnostní podmínky, vozidla, vodní nádrže, výztuže, třídy A, sanitární a lehké aplikace. 

Nabídka a přizpůsobení

Standardní šířka plechu SMC je 1 metr s typickou hmotností balíku 800–1 200 kg. Barvy lze přizpůsobit dle požadavků projektu. MOQ a zkušební množství se vyhodnocují na základě konkrétní objednávky a aplikace. Standardní dodací lhůta je přibližně 2–4 týdny.
Na této vstupní stránce záměrně nejsou uvedeny dodací lhůty zakázkového vývoje, kapacita dodávek a informace o systému kvality/certifikaci.

Položka

Referenční požadavek

Standardní šířka listu

1 metr

Hmotnost balení

800–1 200 kg

Dostupné barvy

Vlastní dostupné barvy

MOQ

Na základě skutečných požadavků objednávky

Zkušební množství

Na základě požadavků projektu

Standardní dodací lhůta

2–4 týdny

Od výběru materiálu po podporu lisování

Používejte pouze skutečné obrázky JLON: výroba SMC, laboratoř/testování, list/role SMC, kontrola kvality, zkouška lisováním a hotové součásti. Nezveřejňujte loga dodavatelů ani důvěrné fotografie produktů zákazníků.

Často kladené otázky o směsi na formování plechů

  • Otázka Co je Sheet Molding Compound (SMC)?

    Sheet Molding Compound je termosetový kompozit vyztužený skelnými vlákny připravený k lisování, dodávaný ve formě desek a zpracovaný převážně lisováním za tepla.
  • Otázka Je Sheet Molding Compound stejný jako Sheet Molding Compound?

    A Ano. 'Sheet Molding Compound' je pravopis v americké angličtině, zatímco 'Sheet Molding Compound' je britský / evropský pravopis. Oba se běžně zkracují jako SMC.
  • Otázka Jak si mohu vybrat třídu SMC?

    A Začněte s hotovou součástí, aplikací, požadovaným výkonem a podmínkami lisování. JLON může porovnat tyto požadavky s dostupnými aplikačně specifickými referenčními formulacemi SMC.
  • Otázka: Může SMC dosáhnout UL94 V-0?

    A Vybrané referenční třídy jsou v dodaných informacích TDS specifikovány jako UL94 V-0. Použitelná zkušební tloušťka by měla být potvrzena z podkladové zkušební zprávy před zveřejněním nebo schválením projektu.
  • Otázka Která třída SMC je vhodná pro elektrickou izolaci?

    JLONSMC5004 je aktuální elektrická referenční třída. Jeho dodávaná data zahrnují elektrickou pevnost ≥12 kV/mm, odolnost proti oblouku ≥180 sekund a index sledovacího odporu ≥600 V.
  • Otázka Která třída SMC má nejvyšší mechanickou pevnost?

    JLONSMC1001 má nejvyšší uvedenou pevnost v tahu při 160 MPa a pevnost v ohybu při 320 MPa z dodávaných referenčních jakostí. JLONSMC6006W má nejvyšší uvedenou rázovou houževnatost při 100 kJ/m².
  • Otázka Existuje SMC s nízkou hustotou pro lehké aplikace?

    A Ano. JLONSMC9009 má uvedenou hustotu 1,45 g/cm³ a je umístěn pro lehké aplikace.
  • Otázka Které SMC je vhodné pro povrchy vozidel třídy A?

    JLONSMC6008A4 je umístěn pro konstrukční a velké díly vozidel vyžadující kvalitu povrchu třídy A. Jeho uvedené smrštění je 0,05 %.
  • Otázka: Lze SMC použít pro sekční nádrže na vodu?

    A Ano. JLONSMC6006SX je určen pro sekční panely vodních nádrží a dodávaný TDS uvádí, že tato třída prošla certifikací WRAS.
  • Q Jaké jsou typické podmínky lisování SMC?

    A Dodané informace TDS uvádějí výchozí referenci přibližně 1 minutu na 1 mm tloušťky hotového dílu, teplotu horní formy 146–150 °C, dolní teplotu formy 138–142 °C a referenci lisovací síly přibližně 1000 tun/m² projektované plochy. Konečné podmínky by měly být přizpůsobeny skutečnému dílu a procesu.
  • Otázka Jak mohu získat doporučení vhodného materiálu SMC?

    A Pošlete svůj aktuální SMC TDS, cílovou specifikaci, výkres lisovaného dílu nebo požadavky na aplikaci. JLON může přezkoumat požadavky a doporučit vhodnou výchozí třídu nebo směr složení.

Potřebujete vlastní doporučení SMC?

Řekněte nám, co formujete a čeho materiál potřebuje dosáhnout.
Pošlete svůj aktuální SMC TDS, cílovou specifikaci nebo výkres lisovaného dílu. Zkontrolujeme aplikaci a doporučíme vhodnou výchozí třídu SMC nebo směr složení.
Kontaktujte nás
Zavolejte nám: +86 19306129712
Chatujte s námi na WhatsApp:
Přidejte si nás na WeChat: +86 18651201931
Č.2-608 FUHANYUAN,TAIHU RD,CHANGZHOU,JIANGSU,ČÍNA
Skenujte a chatujte s námi
Produkty
Aplikace
Rychlé odkazy
COPYRIGHT © 2024 CHANGZHOU JLON COMPOSITE CO., LTD. VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA.
Skenujte a chatujte s námi